Polis, esnafı döverek hastanelik etti

Kadifekale’de esnaf olan Mehmet Şerif Coşkun, polisler tarafından darp edildi.

Bozyaka Devlet Hastanesinde tedavisi süren Coşkun’un, üst üste kalp krizi geçirildiği öğrenildi. 

İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Kadifekale semtinde esnaf Mehmet Şerif Coşkun (25), 13 Kasım’da devriye atan Motosikletli Polis Timleri (Yunus) tarafından darp edildi.

Bozyaka Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Coşkun’un tedavisi sürerken, ailesi ve tanıklar, polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.  

6 polis darp etti

Olayın tanıklarından Mahsun Öztekin, şunları anlattı: “Arkadaşım Şerif 25 yaşında. Çocukluğundan beri Kadifekale’de yaşıyor. Ailesiyle birlikte bakkal dükkanı işletiyor. Cuma günü bakkal dükkanındaydı. Arabayı park etmek için çıkmıştı. O esnada yunus polisler geldi ve GBT yapmak istediklerini söylediler. Şerif de ‘arabayı park edeyim, yaparsınız’ dedi. 6 yunus polisi hiçbir şey yapmadığı halde, Şerif’i araçtan indirip dövemeye başladı. Yerde yatarken biber gazı sıkıp, tekmelediler. Olay esnasında kalabalık oluştu, bizler polislerin şiddetini durdurmaya çalıştık. Fakat bize de şiddet uyguladılar. Tüm bunları telefonuyla kameraya çeken arkadaşımın elinden telefonu alıp, görüntüleri sildiler. Daha sonra ben bir kaç dakikalık video çektim. Bunu da silmek istediler ama telefonumu vermedim.”