Polisin sahneden indirdiği Melek Mosso: Eşitsizliğin karşısında duracağım

“İstanbul Sözleşmesi yaşatır” dediği için sahneden polis zoruyla indirilen şarkıcı Melek Mosso, haksızlığın karşısında olmaya devam edeceğini söyledi.

Şarkıcı Melek Mosso, 22 Ağustos Aqua Florya konserinde “İstanbul Sözleşmesi yaşatır” dediği için sahneden polis zoruyla indirilmesine ilişkin konuştu.

Olayla ilgili yapılan haberlerde Mosso’nun “ağır siyasi göndermelerin yanı sıra fanatik konuşmalar yaptığı, Grup Yorum üyelerine selam gönderdiği ve durumdan bazı izleyicilerin rahatsız olduğu” ileri sürüldü.

Bunun üzerine Twitter hesabından açıklama yapan Melek Mosso, “Toplumsal cinsiyet eşitsizliği yüzünden öldürülen kadın arkadaşlarımın ruhuna, her konserimde armağan ettiğim ve ‘İstanbul sözleşmesi yaşatır’ dedikten sonra söylediğim ‘Keklik gibi’ türküsü söylenenin aksine ayakta alkışlanmıştır. Konserde olan tanıdıkları bu söylemden rahatsız olup, polisi arayıp beni sahneden inmeye zorlamışlardır. Saygımızı hiç bozmadan, polisimize zorluk çıkartmadan sahneden indik ve bunun hakkında olaylar büyümesin diye asla konuşmadık. Fakat görüyorum ki yanlış yapmışız. Konuyu siyasi bir yöne çekmeye çalışmak manasızdır. Konserin bütün ses kaydı elimizde mevcuttur. Her zaman eşitsizliğin karşısında duracağımdan sevenlerim ve dinleyicilerim asla şüphe duymasın.”

Melek Mosso, görüntülü olarak da tepkisini dile getirdi ve Musa Orhan’ın serbest bırakılmasına da itiraz etti.