Roman dernekleri Erman Toroğlu için suç duyurusunda bulunacak

Futbol yorumcusu Erman Toroğlu’nun Roman yurttaşlara ilişkin kullandığı sözler hakkında Roman dernekleri yarın Ankara’da suç duyurusunda bulunacak.

Ankaralı Romanlar Erman Toroğlu’nun ayrımcı ve ırkçı sözlerle ilgili suç duyurusunda bulunacak.

Ankara’daki Roman dernekleri, yarın (Cuma) saat 11.00’de Ankara Adliyesinde, Erman Toroğlu tarafından Roman vatandaşlara yönelik sarf edilen ayrımcı ve ırkçı sözlerle ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Suç duyurusunun yapılmasından önce Adliye önünde bir basın açıklaması gerçekleştirilecek.

Futbol yorumcusu Erman Toroğlu tarafından Roman vatandaşlara yönelik sarf edilen ayrımcı ve ırkçı sözlerle ilgili daha önce birçok ilde suç duyurusu yapılmıştı.

Erman Toroğlu ne demişti?

Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu A Spor’da Gaziantep Futbol Klübü teknik direktörü Marius Sumudica’ya ilişkin olarak “O teknik adam var ya tam tiyatro. Böyle bir tiyatro görmedim ben. Burayı ne zannediyor? Böyle çingenelik olur mu ya, çingenelik…  Affedersin, çingenelik bu” dedi. Spiker Ender Bilgin’in “Böyle demeyelim hocam” demesi üzerine Toroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ne diyeyim abi, ne taraftan tutsam o tarafa kötü gidiyor. Ne bileyim abi, ne diyeyim, dilenci mi diyeyim ya, dilenci diyeyim.”

Yeni1Mecra