HDP: Saldırganlar polis gözetiminde partimize saldırdı

HDP, dün gece 3 kişinin Genel Merkez binalarına saldırıda bulunduğunu belirterek, iki ayrı noktada binayı korumakla görevlendirilen polislerin saldırıya engel olmadığına dikkati çekti.

HDP, “Kirli ilişkileri ortaya dökülen ve bu telaşla hedef saptırmak için partimizi ve muhalefeti suçlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu faildir.” dedi.

Fotoğraf: MA

HDP MYK, yaptığı yazılı açıklamada, dün gece gece saat 00.05’te Genel Merkez binalarının belli çevreler tarafından yönlendirildiği açık olan 3 kişilik bir grubun saldırısına uğradığını bildirdi. Açıklamada, kamera kayıtlarından iki ayrı noktada binayı korumakla görevlendirilen polislerin saldırıya engel olmadıkları gibi saldırı girişimine adeta yardımcı olduklarının anlaşıldığına dikkat çekildi.

‘Saldırganlar polislerin gözetimi altında partimize saldırdı’

Açıklamada, “Saldırganların elini kolunu sallayarak, polislerin gözetimi altında partimize saldırması ve halen gözaltına alınmamış olması, saldırının amacının ve hangi güçler tarafından yönlendirildiğinin açık göstergesidir.” denildi.

‘Saldırının faili partimizi hedef gösteren iktidardır’

Saldırının sokağa çıkma yasağına rağmen Ramazan Bayramı’nın birinci gününde gerçekleştirildiğine işaret edilen açıklamada, “Bu saldırının faili; kaos ve kargaşadan beslenen siyasi çevrelerdir, partimizi her fırsatta hedef gösteren iktidardır. Mafya ve karanlık ortakları tarafından kirli ilişkileri ortaya dökülen ve bu telaşla hedef saptırmak için partimizi ve muhalefeti suçlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu faildir.” ifadeleri yer aldı.

‘Siyaset-mafya ilişkilerinin aleni döküldüğü dönemde saldırılar tesadüfi değil’

Siyaset-mafya ilişkilerinin aleni bir şekilde ortaya döküldüğü bir dönemde, partilerine yönelik bu korkakça ve çetavari mafya yöntemleriyle gerçekleştirilen saldırıların tesadüfi olmadığının belirtildiği açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“Fakat yine söylüyoruz asla amacına ulaşmayacaktır. Hiçbir güç; partimize saldırarak mafya-siyaset-bürokrasi üçgeninde ortaya çıkan çürümüşlüğü gizleyemez, bu çürümüşlük üzerinden inşa edilen yoksulluğu, yolsuzluğu ve topluma dayatılan çözümsüzlüğü görünmez kılamaz.  

HDP; parti binalarını ve varlığını da ülkeye umut veren Üçüncü Yol alternatif siyasetini de sadece savunarak değil, büyüterek yoluna devam edecektir. Ülkeyi bu karanlık, saldırgan zihniyetin insafına terk etmeyeceğiz. Kaos ve kargaşadan beslenen kesimlerin hesaplarını boşa çıkaracak, demokratik siyaset çizgimizdeki ısrarımızla ortak mücadeleyi büyütecek ve Türkiye’yi bu karanlıktan çıkaracağız.”

Yeni1Mecra