Salih Gergerlioğlu: Yoğun bakımda bile babamın elleri kelepçeliydi

Milletvekilliği düşürülerek tutuklanan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu, Yeni1Mecra’dan Kemal Avcı’nın, babasının meclisten cezaevine götürülme sürecine ilişkin sorularını yanıtladı.

Salih Gergerlioğlu, “Biz hastanede beklerken bize tek çıkış noktası var denmesine rağmen otopark tarafından babam bir araca bindirilerek kaçırıldı adeta. Yoğun bakımda bile ellerindeki kelepçeyi çıkarmadıklarını öğrendik” diye konuştu.

Gergerlioğlu, babasıyla Cuma günü cezaevinde görüşeceğini belirterek, “Ben henüz görüşemedim babamla. Avukatları sağlık durumunun iyi olduğunu aktardı” dedi.

Gergerlioğlu, HDP’nin ve kamuoyunun babasına gereken desteği verdiğini ancak diğer siyasi partilerden yeterli destek görmediklerini ifade etti.

Babasının vekil olmadan önce de insan hakları mücadelesi verdiğini hatırlatan Salih Gergerlioğlu, şöyle devam etti:

“Babam hayatı boyunca insan hakları için mücadele verdi. Mecliste 2970 soru önergesi verdi, 120’den fazla Genel Kurul konuşması yaptı. Kimseyi ayrıştırmadı. O cezaevinden sesini duyurmaya devam edecek. Ben de buradan sesini duyuracağım. Mücadelesi hiçbir zaman bitmeyecek.”

Yeni1Mecra