Samsun’da eski eşinden şiddet gören E.M.: ‘Onun en ağır şekilde cezalandırılması lazım’

Samsun’da eski eşi İbrahim Zarap tarafından darp edilen ve tedavi altına alınan E.M ve çocuğu koruma altına alındı. Zarap ise tutuklandı.

Karşıyaka Mahallesi’nde dün gece İbrahim Zarap adlı erkek, 5 yaşındaki kızını annesine götürmek için buluştuğu eski eşi E.M’yi  çocuğunun önünde darp etti. Başında ve yüzünde ezikler oluşan E.M. hastaneye kaldırıldı. Gözaltına alınan Zarap “kasten öldürmeye teşebbüs”ten tutuklandı.

Eski eşi tarafından darp edilen E.M, tedavi gördüğü hastaneden açıklama yaptı

Samsun Valiliği tarafından paylaşılan görüntüde, E.M’nin, “Yanımda olan, desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Allah razı olsun hepsinden. İnşallah daha iyi olacağım. Daha iyi olmam için de onun en ağır şekilde cezalanması lazım.” ifadeleri yer aldı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı: E.M. ile çocuğu koruma altına alındı

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, zanlının “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan sulh ceza hakimliğince tutuklandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bunun yanında şiddete tanık çocuk için derhal Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğümüz üzerinden psiko-sosyal destek üniteleri harekete geçirilmiştir. Şiddet mağduru kadın tedavi altına alınmış olup hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Vakanın risk durumu gözetilerek derhal uygun koruyucu ve önleyici tedbirler belirlenmiş, şiddet mağduru kadın ve çocuk koruma altına alınmıştır. Soruşturma titizlikle yürütülmektedir.”

AA