Şemdinli’de çığ düştü: 1 asker yaşamını yitirdi 1 asker kayıp

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çığ düşmesi sonucu bir askerin yaşamını yitirdiği, bir askeri ise arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Şemdinli ilçesindeki bir üs bölgesinin kar nedeniyle kapalı olan yolunun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düştüğü belirtildi.

Açıklamada, 2 askerin çığ altında kaldığı, Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan askerlerden birinin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştüğü kaydedildi. Açıklamada, çığ altındaki askeri arama/kurtarma çalışmalarının devam ettiği aktarıldı.

Kurtarma çalışmaları devam ediyor

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada da, Şemdinli’de bulunan üs bölgesinin kar nedeniyle kapanan yolunun açılması için çalışma gerçekleştiren askeri iş makinesinin üzerine çığ düştüğü belirtilerek, iki askerin çığ altında kaldığı ifade edildi. Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Bir personelimiz ağır yaralı olarak kurtarılarak Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştur. Şu an itibarıyla olay yerinde Hakkari Valisi İdris Akbıyık koordinasyonunda Hakkari, Van, Erzurum AFAD ekipleri, Hakkari JAK timi olmak üzere 37 uzman personel, hudut ve jandarma komando birlikleri tarafından çığ altında kalan diğer personelimizi arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir.

AA – ANKARA