Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ nöbeti 93. gününde

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattıkları “adalet” nöbeti 93. gününde.  

Ferit Şenyaşar, bölgedeki 10 baro başkanın hukuki destek sözünü hatırlatarak, tüm baro başkanlarından hukuki destek vermelerini isteyeceklerini söyledi.

Ferit Şenyaşar ile Emine Şenyaşar “adalet” nöbetine 93. gününde devam ediyor.

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, adalet mücadelesi sürüyor. Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattıkları “adalet” nöbetine 93. gününde de devam ediyor.

‘3 aydır buradayım oğlumun bırakılmasını istiyorum’

Emine Şenyaşar, Elazığ Cezaevi’nde tutuklu bulunan oğlu Fadıl Şenyaşar ile yaptığı telefon görüşmesini aktardı. Oğlu Fadıl ile 20 dakika görüştüğünü söyleyen Emine Şenyaşar, “3 yıldır tek başına bir odada tutuluyor.” dedi. Ailesinden 3 kişinin öldürüldüğünü birin de cezaevine konulduğunu hatırlatan Emine Şenyaşar, şunları ifade etti:

“Siz hiç hastanede insanların katledildiğini duydunuz mu? Eşimi gözümün önünde katlettiler. Kafasını ezdiler. Bu adalet mi? Hastaneyi geceden boyayıp, kamera kayıtlarını yok ettiler. Hastane insanları iyileştirmek için var, öldürmek için değil. Bu nasıl adalet? Kimse böyle bir katliam yapamazdı. Ben 3 aydır burada oturuyorum. Oğlumun bırakılmasını istiyorum. Biz esnaftık. Kime ne yaptık. Neden ahımızı alıyorlar. Artık gözlerim görmüyor. Bu zulmü kaldıramıyoruz. Vekillik insanları öldürmek mi? Neden yargılamıyorlar?”

‘81 baro başkanından hukuki destek isteyeceğiz’

Ferit Şenyaşar ise kardeşi ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin “O da bizim gibi umutlu. Adaletin sağlanacağı günü bekliyor.” dedi. 93 gündür adalet mücadelesini sürdürdüklerine işaret eden Ferit Şenyaşar, şöyle konuştu:

“10 baro başkanı bizi ziyaret etti. Ve bize hukuki destek sözü verdiler. İsteğimiz 81 baro başkanına ulaşmak ve hukuki destek isteyeceğiz. Dosya savcısı siyasi baskı altında olduğu için bizle görüşmek istemedi. Bu da bizim haklı olduğumuzu gösterir. Siyasi baskıdan dolayı savcılar işini yapamaz duruma gelmiş. Bu baskının kaldırılması ve adaletin sağlanmasını istiyoruz. Vicdanlı olan herkese dayanışma çağrısında bulunuyoruz.”

Aileye destek ziyaretleri de sürüyor

Öte yandan aileye destek ziyaretleri de devam ediyor. SES Amed Şube yönetimi ile HDP Milletvekilleri Remziye Tosun ile Ayşe Sürücü ve Barış Anneleri aileyi ziyaret etti. Ziyarette konuşan SES Amed Şube Eşbaşkanı Şiyar Güldiken, cezasızlık politikalarının adalet arayışlarını adliye binaları önüne taşıdığını söyleyerek, ailenin adalet arayışlarına ortak olmaya devam edeceklerini söyledi.

Aileyi ziyaret eden heyetler bir süre burada aile ile birlikte nöbet tuttu. 

Kaynak: MA