Şule Çet davası başladı

HABER MERKEZİ – Şule Çet’in ölümüne ilişkin 2 sanığın yargılanmasına Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesinde devam ediliyor. Adliye önünde bir araya gelen kadınlar, “Erkek adalet değil, gerçek adalet istiyoruz” dedi.

Şule Çet’in şüpheli ölümüne ilişkin açılan davanın 6. duruşması Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesinde başladı. Duruşma öncesi Adliye önünde bir araya gelen Ankara Kadın Platformu, “Erkek adalet değil gerçek adalet” pankartını açarak, “Adalet için ses ver”, “Şule için adalet”, “Şule Çet isyanımızdır” dövizleri ile Şule Çet’in fotoğraflarını taşıdı. Platform adına açıklama yapan Aysun Gençtanır, “Gerçek adalet yerini bulsun istiyoruz, yaşamlarımızı savunuyoruz. Bu davanın artık kapatılacak ve örtülecek bir tarafı kalmadı.” dedi.

Savcı mütalaa vermişti

20 Kasım’da görülen duruşmada, iddia makamı kararını açıklamıştı. Sanık Çağatay Aksu’nun “Kasten öldürme” suçundan müebbet ve “Cinsel saldırı” ile “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” suçundan 39 yıla kadar hapsi istenmişti. Sanık Berk Akand’ın ise olayların gerçekleştiği sırada Aksu’nun yanında bulunarak işlenen suçlara destek olduğu için 31 yıla kadar hapsi istenmişti.

Bugünkü duruşmada mahkemenin karar vermesi bekleniyor.