Tahliye edilen bir kişide Covid-19 çıktı

Van Valiliği, tahliye edilen S.K.’nın Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine İpekyolu ilçesinde bir cadde üzerindeki 76 evin karantinaya alındığını bildirdi.

Van Valiliği, İpekyolu ilçesine bağlı Bostaniçi Yalım Erez Mahallesi’ndeki 3’üncü ve 4’üncü sokaklar ile Ertuş caddesindeki 76 ev Covid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındığını bildirdi.

Mezopotamya Haber Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Valilik açıklamasında, Patnos Cezaevi’nde 12 Nisan’da tahliye edilen S.K. adlı tutuklunun Covid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi. S.K.’nin 112 ekipleri tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığının kaydedildiği açıklamada, S.K.’nın eşi A.K.’nin de Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine hastaneye sevk edildiği belirtildi.

Açıklamada, bu nedenle S.K.’nın ikameti ve çevresi olan sokaklar ile Ertuş Caddesi üzerindeki 76 evin dün itibariyle karantinaya alındığı ifade edildi.

Karantina bölgesinde giriş çıkışların yasaklandığının belirtildiği açıklamada, sağlık ekiplerinin çalışmalarını yoğunlaştırdığı bildirildi.