Erdoğan selin vurduğu Bozkurt’ta konuştu: Bu devlet hiçbir zaman çökmedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, selin vurduğu Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaptığı konuşmada, “Allah’ın izniyle bu afetleri de aşacağız. Bu devlet hiçbir zaman çökmedi, yıkılmadı yine yıkılmayacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Ağustos’ta Batı Karadeniz bölgesinde etkili olan aşırı yağışlar sonrasında sel ve su baskınlarının meydana geldiği Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine geldi. Cuma namazı için Yeni Cami’ye gittiği sırada kendisini bekleyen vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı otobüsünden hitap etti.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Sizi selamlamadan geçmeyim istedim. Şunu çok açık, net söylüyorum, Allah’ın izniyle bu afetleri de aşacağız. Ne gerekiyorsa devlet olarak elimizden geleni süratle yapıp, küllerimizden inşallah yeniden ayağa kalkacağız. Hiç merak etmeyin evelallah bu millet hiçbir zaman çömelmedi, yine çömelmeyeceğiz. Bu devlet hiçbir zaman çökmedi, yıkılmadı yine yıkılmayacağız ve süratle en kısa zamanda bütün mağduriyetleri gidermenin gayreti içerisinde olacağız. Bugün İçişleri Bakanım, Ulaştırma Bakanım, Çevre ve Şehircilik Bakanım hep birlikte buradayız. Yerinde değerlendirmeyi yapacağız.”

Erdoğan, diğer bölgelerde de bakanların ve milletvekillerinin bulunduğunu dile getirerek, tespitlerin ardından gerekli adımların atılacağını söyledi.

Kaynak: AA