AFAD: Depremden etkilenen 22 vatandaş taburcu edildi

AFAD, Bingöl’ün Karlıova ilçesindeki 5.7 büyüklüğündeki depremde yaralanan 22 vatandaşın taburcu edildiğini, 4 vatandaşın tedavisinin sürdüğünü belirtti.

AFAD, ayrıca Erzurum’da 458 Bingöl’de ise 953 çadırın kurulduğunu bildirdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, merkez üssü Bingöl’ün Karlıova ilçesi olan 5,7 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklama yaptı. Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; açıklamada, 14 Haziran’daki depremin ardından büyüklüğü 4’ün üzerinde 3 deprem meydana geldiği ve toplam 217 artçı sarsıntının kayıtlara geçtiği belirtildi.

Karlıova’da dün saat 09.51’de 5,6 büyüklüğünde bir depremin daha yaşandığının hatırlatıldığı açıklamada, Adaklı İlçesi Sevkar Köyü ve Karlıova İlçesi Kaynarpınar köyünde bazı evlerde kısmi hasar meydana geldiği, tarama faaliyetlerinin devam ettiği aktarıldı.

‘4 vatandaşın tedavilerine devam ediliyor’

Deprem bölgesinde AFAD koordinasyonundaki müdahale ve tarama çalışmalarının devam ettiğinin belirtildiği açıklamada, depremden etkilenen ve tedavisi tamamlanan 22 vatandaşın taburcu edildiğini, 4 vatandaşın tedavilerine devam edildiği ifade edildi.

Açıklamada, dün yaşanan ikinci deprem sonrası etkilenen Erzurum’da 1 ve Bingöl’de 8 kişinin ise hastanedeki tedavilerinden sonra taburcu edildiği kaydedildi.

‘4 bin 308 çadır gönderildi’

Depremden etkilenen bölgelere AFAD bölgesel lojistik destek depolarından 4 bin 308 çadır gönderildiğinin belirtildiği açıklamada, Bingöl’de 953 ve Erzurum’da ise 458 çadırın kurulumunun tamamlandığı ifade edildi.

Açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hasar tespit çalışmalarını gerçekleştirmek üzere 90 personelin görevlendirildiği belirtildi.