Ağıtlar orman işçisi Cinbaş için yakıldı

Manavgat’taki yangında hayatını kaybeden orman işçisi Yaşar Cinbaş ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde orman yangınına müdahale ederken hayatını kaybeden orman işçisi Yaşar Cinbaş, Manisa’nın Kırkağaç ilçesinden dün törenle memleketine uğurlandı. Cinbaş’ın cenazesi, gece saatlerinde defnedilmek üzere memleketi Afyonkarahisar’ın Çay ilçesine getirildi.

Ağıtlar Cinbaş için

Çay Devlet Hastanesi morgundan alınan Cinbaş’ın cenazesi, Bahçelievler Mahallesi Kırbaç Sokak’taki evine götürülerek helallik alındı. Burada Cinbaş’ın kız kardeşleri ve yakınları ağıt yaktı. Cinbaş’ın eşi Havva Cinbaş ile 19 yaşındaki kızı Tuba Cinbaş, gözyaşı döktü.

Yaşar Cinbaş’ın cenazesi daha sonra tören için Asri Mezarlık önüne götürüldü. Cinbaş’ın hukuk fakültesinden yeni mezun olan ve stajyer avukatlık yapan 23 yaşındaki oğlu Mahmut Cinbaş, cenaze törenine, avukatlık cübbesiyle katıldı. Cinbaş’ın cenazesi, törenin ardından Çay Asri Mezarlığında toprağa verildi.

Törene, Cinbaş’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra, resmi yetkililer, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

2 işçinin cansız bedenine ulaşılmıştı

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Gebece Mahallesi’ndeki Beloluk mevkisindeki orman yangınını söndürme çalışmaları sırasında 31 Temmuz’da arazözün yandığı bilgisi üzerine bölgeye ekipler sevk edilmişti. Araştırma sonucu 2 işçinin cansız bedenine ulaşılmış, yaralı 2 işçi de Manavgat Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.

Hayatını kaybeden işçilerin, İzmir Bergama Orman İşletme Müdürlüğünden Erdal Tovka ile Manisa Akhisar Orman İşletme Müdürlüğünden Yaşar Cinbaş olduğu belirlenmişti. Cinbaş için dün Manisa’nın Kırkağaç ilçesi Kırkağaç Orman İşletme Şefliğinde önünde tören düzenlenmişti.

AA – AFYONKARAHİSAR