Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çevresinin her gün düzenli olarak koronavirüs testi yaptırdığı ve testi negatif olanların beyaz rozetle Beştepe’de gezdiği öğrenildi.

Beştepe’de koronavirüs testi negatif çıkanlar beyaz rozetle geziyor

Mustafa Aksoy

Edindiğimiz bilgilere göre Beştepe’de her gün düzenli test yaptırılıyor. Test sonucu pozitif çıkanlar izole ediliyor, negatif olanların ise beyaz rozet takıp gezebildikleri söyleniyor.

Özellikle Cumhurbaşkanı ile yakın çalışan ekibe her gün test yapılıyor ve testin sonuçları bir saat içinde alınıyor. Cumhurbaşkanı’nın görüşeceği heyetlerden veya diğer ziyaretçilerden 24 saat öncesinden test yapılması talep ediliyor.

Cumhurbaşkanı’nın makamında görevli olan garson, hizmetli, özel kalem çalışanları gibi personele ise koronavirüs testinin negatif çıktığı anlamına gelen beyaz rozet takıldığı belirtildi.  

Daha önce Saray çevresinin her gün düzenli test yaptığı yeni1mecra tarafından haberleştirilmişti

Edindiğimiz bilgiye göre Saray toplantılarında, AKP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantılarda veya açık alanda yakınında yer alacak kişilerin Covid testi yaptırmış ve bunu belgelemiş olmaları gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sınırlı sayıda ziyaretçi aldığı, yurtdışından gelenlerin 14 gün bekledikten sonra tekrar Covid testi yaptırıp Saraya veya toplantılara girebildikleri öğrenildi.

AKP Genel Merkezi sonuçları arşivliyor

Testlerin hangi şartlarda, hangi hastanelerde yapıldığıyla ilgili olarak da; AKP Genel Merkezi’nin yönlendirmesiyle belirlendiği, sonuçların da kayıt altına alındığı edinilen bilgiler arasında.

Sağlık Bakanlığı Saray ve çevresinin testlerini günlük tabloya ekliyor mu?

Sağlık Bakanlığı’nın Saray ve çevresine yapılan testleri günlük Covid-19 tablosuna ekleyip eklemediği de tartışma konusu. Zira kimi AKP milletvekillerinin sosyal medya hesabından testlerinin pozitif çıktığını ve her gün test yaptırdığını paylaşmış ve bu da tartışma konusu olmuştu.

1 ayda 8 test yaptıran vekil

AKP milletvekili bir ayda 8 koronavirüs testi yaptırdığını açıklamıştı: TTB, ‘bu bir skandal’ diyerek tepki göstermişti.

Her gün test yaptıranlar AKP’liler sonuçları kamuoyu ile paylaşmıyor

İbrahim Kalın, Süleyman Soylu, Mehmet Metiner ve Burhan Kuzu gibi AKP’lilerin koronavirüse yakanladıkları bilinçli olarak gizleniyor şüpheleri yayılıyor.

Metiner dışında koronavirüs’e yakalandığını iyileşme aşamasında açıklayan bir diğer isim de İbrahim Kalın. Kalın da twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları belirtmişti:

“Hafif semptomlarla geçirdiğim koronavirüs tedavisinde son aşamaya geldim. Şu anda gayet iyiyim hamdolsun. Arayan, soran, mesaj gönderen, dua eden herkese teşekkür ediyorum.”

Eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu’nun koronavirüs’e yakalandığı ise hiç açıklanmamıştı. Kuzu’nun vefat haberini, İbrahim Kalın ‘bir süredir koronavirüs tedavisi gören Burhan Kuzu’yu kaybettik’ şeklinde duyurmasıyla, Kuzu’nun koronavirüs’ten yaşamını yitirdiği öğrenilmişti.

yeni1mecra