‘Bodrum’a ihanet etmelerine izin vermeyeceğiz’

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, Bodrum Belediyesi’nden hazineye ait 75 adet parselin imar durumları hakkında bilgi istemesine Muğlalılar tepki gösterdi. 

Muğla’daki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri: “Ne Adaboğazı’nı ne de başka bir kıyımızı, koyumuzu ranta, talana teslim etmeyeceğiz. İstanbul’a ihanet ettiklerini itiraf edenlerin Bodrum’a ihanet etmelerine izin vermeyeceğiz. Bodrum için birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.” 

Muğla’da bulunan siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Bodrum Belediyesi’nden hazineye ait 75 adet parselin imar durumları hakkında bilgi istemesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Bodrum’da bulunan Adaboğazı’nda yapılan açıklamayı EMEP Muğla İl Başkanı Nuri Alikoç okudu. Alikoç, AKP’nin iktidara geldiği günden bugüne hükümetleri özelleştirme politikalarıyla kamunun tüm birikimlerini sermayeye aktardığını belirtti. 

‘Mücadeleye devam edeceğiz’

“Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarlık rezervini buharlaştıran, hesabını veremeyen AKP-MHP iktidarı, halkın malı olan kamu arazilerini, ormanları, kıyıları-koyları, yaşam alanlarını ranta yağmaya ve talana açmış durumdadır” diyen Alikoç, şunları söyledi: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülkemizin 22 bölgesi için özel bir şirkete hazırlattırılan ‘Dört Mevsim Ekolojik Temelli Bilimsel Araştırma Raporları’ doğayı ve çevreyi korumaktan uzak, adeta nereyi, nasıl ranta açarız mantığıyla hazırlatılmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bodrum Belediyesi’nden hazineye ait 75 adet parselin imar durumları hakkında niçin bilgi istemiştir? Ne Adaboğazı’nı ne de başka bir kıyımızı, koyumuzu ranta, talana teslim etmeyeceğiz. İstanbul’a ihanet ettiklerini itiraf edenlerin Bodrum’a ihanet etmelerine izin vermeyeceğiz. Bodrum için birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.” 

MA