Bursa’da yol çalışmasındaki toprak kaymasında 1 kişi öldü

Bursa’da yol çalışmasının yapıldığı bölgede meydana gelen toprak kayması sonucu gece bekçisi Süleyman Sarı (73) hayatını kaybetti.

Bursa’da Orhaneli-Keles kara yolunun Doğancı mevkisinde yol çalışması yapılan bölgede toprak kayması oldu. Yolun tamamen kapandığı olayda 2 iş makinesi ile bir otomobil toprak altında kaldı. Otomobilde bulunan gece bekçisi Süleyman Sarı (73), araçta sıkışarak yaşamını yitirdi.

Olay yerine AFAD ve itfaiyenin yanı sıra jandarma asayiş, trafik ve arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Yolu temizleme çalışmalarına devam edilen bölgede trafik akışı tek şeritten kontrollü sağlanıyor.

Yaklaşık 1 ay önce işe başlamış

Yaşamını yitiren bekçinin arkadaşlarından Mustafa Şenol (77), gazetecilere yaptığı açıklamada, Süleyman Sarı ile en son dün akşam görüşüp yemek yediklerini söyledi. Sarı’nın, iş başı yapacağını söyleyip yanlarından ayrıldığını belirten Şenol, “4 çocuğu var. Gece nöbeti tutmaya başlayalı çok olmamıştı. Tam gününü bilemiyorum ama 1 ay dolmadı.” dedi.

Şenol, bölgede daha önce böyle bir olay yaşanmadığını, yolun kapanmasını gerektirmeyen küçük çaplı toprak kaymaları meydana geldiğini sözlerine ekledi.

AA – BURSA