Büyükşehir’den sağlık çalışanlarına grafiti ile moral desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına moral olması amacıyla köprülerde sağlık çalışanlarını sembolize eden grafitiler yaptırdı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Covid-19’a karşı fedakarca mücadele eden sağlık çalışanlarına moral destek vermek için köprülere grafitiler yaptı

ANFA Genel Müdürlüğü tarafından grafiti sanatçılarına yaptırılan grafitiler arasında hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarının isimleri ile Covid-19 aşısını geliştiren Türkiyeli bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin’in de resimleri yer alıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarına vefa göstermek ve moral vermek amacıyla Bilkent Şehir Hastanesi bölgesinde bulunan köprü kolonlarını grafitelerle donattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 14 Mart Tıp Bayramı’nda yaptığı paylaşımda, “Hiçbir koşulda yanımızda olmaktan vazgeçmediniz. Hakkınızı ne yapsak ödeyemeyiz. Pandemi döneminde kaybettiğimiz kahraman sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, tüm fedakar sağlık emekçilerinin önünde saygıyla eğiliyorum” sözleriyle seslenerek başlattığı sağlık çalışanları için grafiti çalışması tamamlandı.

Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının adları yazıldı

Bilkent Şehir Hastanesi’ne ulaşmak için önemli geçiş noktalarından biri olan Beytepe Köyü Yolu ve Bilkent Bulvarı’nı kullanan sağlık çalışanlarını, ANFA Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan Resim Atölyesi sanatçıları tarafından hazırlanan ve sağlık çalışanlarını sembolize eden birbirinden renkli grafitiler karşılamaya başladı.

Hastane güzergahı boyunca 3 köprü yanağı ve 13 kolonda; doktordan hastabakıcıya, ambulans şoföründen hemşireye kadar tüm sağlık çalışanları birçok farklı konseptte resmedildi. Grafitiler arasında, hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarının isimleri ile Covid-19 aşısını geliştiren Türkiyeli bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin’in de görselleri yer alıyor.

ANFA Genel Müdürlüğünün bölgede zemin ve peyzaj düzenlemesi yapacağı bildirildi.

Yeni1Mecra