Çanakkale’deki orman yangını 19 saat sonra kontrol altına alındı

Çanakkale’nin Yenice İlçesi’nde 18 saattir devam eden orman yangınına güneşin doğmasıyla havadan müdahale yeniden başladı.

Yangın, 19 saatin ardından kontrol altına alındı.

Orman yangınına havadan müdahale sabahın ilk ışıklarıyla yeniden başladı

Çanakkale’nin Yenice İlçesi’nin Kızıldam Köyü yakınındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle dün saat 14.04’te çıkan yangın 18 saattir sürüyor. Havanın kararmasının ardından havadan müdahaleye ara veren ekipler, gününün ilk ışıklarıyla tekrar harekete geçti.

Çalışma karadan gece boyunca devam etti

Karadan yürütülen çalışmalar ise gece boyunca devam etti. Çanakkale’nin yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelen yüzlerce kişiden oluşan ekipler, farklı bölgelerde etkili olan yangını yerden ve havadan müdahaleyle kontrol altına almaya çalıştı.

Yangın 19 saat sonra kontrol altına alındı

İlk belirlemelere göre yaklaşık 30 hektarlık alanın zarar gördüğü yangın, 19 saat sonra kontrol altına alınabildi. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, yangının kontrol altına alındığını sosyal medya hesabından duyurdu. Karacabey paylaşımında, “Burası Çanakkale. Kahraman ekip arkadaşlarımla bir yangını daha kontrol altına almış olmanın mutluluğunu bu kez bayramlaşarak paylaşmak nasip oldu.” dedi.

AA – ÇANAKKALE