CHP’li Ağbaba: Her 10 gassaldan 4’ü Kovid-19’a yakalanıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Kovid-19 salgınında her 10 gassaldan 4’ünün virüse yakalandığını belirterek, “Gassaların bu süreçte ki en büyük talebi sağlık çalışanlarına pandemi sürecinde verilen desteklerden yararlanabilmek ve aşılanma sürecinde kendilerine öncelik verilmesidir.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Fotoğraf: AA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada gassalların çalışma koşullarına dikkat çekti. Gassalların salgın döneminde çalışma koşullarının ağırlaştığını belirten Ağbaba, bu süreçte özellikle gassalların iş yükünün arttığını kaydetti.

Normal dönemlerde günlük 10 saate varan uzun çalışma saatlerinin gassallar için salgın sürecinde daha da arttığını aktaran Ağbaba, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu dönemde her 10 gassaldan neredeyse 4’ü Kovid-19’a yakalandı. Kovid nedeniyle yaşamını yitirenlerin cenazelerinin yıkanması gassalların Kovid-19 riski ile baş başa kalmasına neden oldu. Gassallar sadece Kovid-19’a karşı değil tüm salgın hastalıklara karşı korunmasız olduğunu ifade etmektedir. Gassaların bu süreçte ki en büyük talebi sağlık çalışanlarına pandemi sürecinde verilen desteklerden yararlanabilmek ve aşılanma sürecinde kendilerine öncelik verilmesidir.”

AA – ANKARA