Cizre Kaymakamlığında ikinci intihar olayı

Şırnak’ta Cizre Kaymakamlık binasında önceki gün 4’üncü kattan atlayarak intihar eden Nezir Kılıç’ın ardından bir kişi daha “Borçlarım var” diyerek intihar girişiminde bulundu.

Cizre Kaymakamlık binasının önü – MA

Şırnak’ta Cizre Kaymakamlık binasına “Borçlarım var” diyerek giren D.O. isimli vatandaşın silahla intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi. Mezopotamya Haber Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Kaymakamlık binasının bodrum katında kafasına silah dayayan D.O. kendisini öldürmek istediğini belirtti. Binaya giren özel harekat polisleri yurttaşı ikna etmeye çalıştı. D.O., bir süre polis ile kurulan diyaloğun ardından ikna edildi.

Silahını teslim eden D.O., polisler tarafından gözaltına alınarak Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Çevrede toplanan kalabalık, polislerin uyarısının ardından dağıldı.

Nezir Kılıç önceki gün intihar etmişti

Nezir Kılıç da (46) 17 Şubat günü Cizre Kaymakamlık binasının 4’üncü katından atlayarak yaşamına son vermişti. Nezir Kılıç’ın 4 çocuğu vardı.

Kibariye Kılıç

‘Eşim yardım için Kaymakamlığa gitmişti’

Mezopotamya Haber Ajansı’na konuşan Nezir Kılıç’ın eşi Kibariye Kılıç, geçimlerini eşinin 700 TL engelli maaşıyla sağladıklarını belirtti. Eşi Nezir Kılıç’ın epilepsi hastası ve engelli olmasına rağmen 12 yıldır işsiz olduğuna vurgu yapan Kibariye Kılıç, şöyle konuştu: “Kimsemiz yok. Çocukların okulu var. Masraf var, yiyecek var. Yetmiyor. Sadece engelli maaşı vardı. Çocukların hepsi boştalar ve hiçbir çalışanımız yok. Bizim hiçbir şeyimiz yok. Fakiriz ve kiradayız. Eşim bana ‘Kaymakamlığa gideyim biraz yardımda bulunsunlar’ dedi. Bende ‘git’ dedim. Gitti ve gidiş o gidiş, bir daha dönmedi.”

Valilik intihar olayına ilişkin açıklama yaptı

Olaya ilişkin Şırnak Valiliği açıklama yapmıştı. Açıklamada, Kılıç’ın yüzde 76 zihinsel ve işitme engelli ve epilepsi hastalığının olduğunun belirtilmesi dikkat çekti. Nezir Kılıç’ın daha önce de 3 defa intihar girişiminde bulunduğunun ifade edildiği açıklamada, Cizre Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından belli aralıklarla yardım yapıldığı belirtildi.