Davutoğlu yola çıktı: Lansman toplantısının ardından

Altan Sancar

HABER MERKEZİ – AKP’den istifa eden eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve ekibinin çalışmalarını tamamladığı Gelecek Partisi kuruldu. Ankara Bilkent Hotel’de düzenlenen lansman toplantısında partinin amblemi, programı ve tüzüğü kamuoyu ile paylaşıldı.

Lansman toplantısında konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin sorunlarına çözüm önerilerini açıkladı. Ekonomi, Kürt sorunu, işsizlik, özgürlükler gibi birçok alanda çözüm önerilerini açıklayan Davutoğlu’nun konuşması sık sık sloganlar ile kesildi.

Davutoğlu’nun konuşmasının ardından yeni1mecra’ya değerlendirmelerde bulunan gazeteci Murat Yetkin, Davutoğlu’nun polemiklerden uzak durmak isteyeceğini, ancak kendisini savunmaktan da geri durmayacağını dile getirdi.

Gazeteci Hilal Köylü ise salonda etkinliğin başlarında yeteri kadar heyecan görülmediğini, ancak Davutoğlu’nun mesajları ile kitlede heyecanın yükseldiğini söyledi.

Gelecek Partisi’nin kurucular kurulunda yer alan Nihal Olçok ise, partide yer alarak kendi konforlu alanını terk ettiğini, bunun nedeninin de ‘FETÖ ile mücadelenin samimi olmaması’ olduğunu dile getirdi.