Düğün salonları ‘korsan düğünlere’ karşı 3 gün kapatılıyor

Covid-19 salgınının “korsan” düğün salonlarında arttığını belirten Diyarbakır’daki düğün salonu işletmecileri, “Sosyal mesafe, maske ve hijyene evet, korsan düğünlere hayır” diyerek salonlarını 3 gün kapatma kararı aldı.

Diyarbakır’daki düğün salonları işletmecileri, açık alanlarda düğün organizasyonları yapan ruhsatsız işletmelere ilişkin ortak açıklama yaptı. Açıklamayı yapan Murat Kaçar, 4 aydan fazla bir süre kapalı olan düğün salonlarının 45 gündür açıldığını hatırlatarak, salonların açıldığı günden bu yana “korsan” düğün salonlarından kaynaklı yaşanan sorunlarla uğraştıklarını söyledi. 

Düğün salonu işletmecisi Murat Kaçar

‘Korsan düğün salonlarında virüs arttı’

“Korsan” düğün salonlarındaki görüntülerin sanki kendi düğün salonlarında oluştuğu gibi bir algının yaratıldığına işaret eden Kaçar, gerekli önlemleri almalarına rağmen bu düğün salonlarında oluşan kalabalığın virüsün artmasına neden olduğunu belirtti.

‘Restoran, kafe ve otoparklar düğün salonuna dönüştürüldü’

Bugün itibariyle düğün salonu sahipleri olarak 3 günlük bir salon kapatma kararı aldıklarını dile getiren Kaçar, şunları ifade etti:

“Sosyal mesafe, maske ve hijyene evet, korsan düğünlere hayır’ sloganıyla korsan düğün salonlarını protesto ediyoruz. Korsan işletmelere ‘dur’ denilmesi gerekiyor. Diyarbakır Valisi ile yaptığımız randevu başvurusuna şu ana kadar bir dönüş olmadı. Restoran, kafe ve otoparklar düğün salonuna dönüştürülmüş durumda. Bunlar vaka sayısının artmasına neden oluyor.”

MA – DİYARBAKIR