Elazığ’da ev kiralarındaki artışa soruşturma

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan depremin ardından ev kiralarındaki artışa ilişkin soruşturma başlattı.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı, Elazığ Sivrice merkezli meydana gelen depremin ardından kentteki kira artışlarına ilişkin soruşturma başlattı. Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmaya ilişkin yaptığı açıklamada, deprem sonrasında evlerinde hasar olan vatandaşların kiralık ev arayışına girdiğini belirterek, ancak ev kiralarında fahiş miktarda artış olduğu yönünde basına haberlerin yansıdığı kaydedildi.

Açıklamada, “Basına yansıyan haberler üzerine ilgililer hakkında 6502 Sayılı Yasa ve yasal mevzuat kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığımızca re’sen araştırma ve soruşturmaya başlanmış olup; Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

24 Ocak’ta merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğündeki depremde 41 kişi hayatını kaybetmiş, bin 600 kişi ise yaralanmıştı. Yüzlerce evin yıkıldığı depremde, binlerce ev ağır ve orta hasar görmüştü. Kentteki hasar tespit çalışmaları ise henüz tamamlanmadı.