Erdoğan: Yüz yüze eğitimin kapsamı 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarla genişletildi

Kabine Toplantısı ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan

Konuşmasına muhalefeti eleştirerek başlayan Erdoğan, Türkiye’nin birçok konuda rekorlar kırdığını, muhalefetin ‘kıskandığını’ iddia etti. “Amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir” diyen Erdoğan, “Kalbimiz herkese açıktır. Sorunların nedeni bir değiliz” dedi. Salgında yapılan yardımlara değinen Erdoğan, mağduriyetlerin giderildiğini öne sürdü.

Vaka sayılarında düşme yaşanmasından memnun olduğunu ifade eden Erdoğan, “Havaların soğuması ile yaşanacak mevsimsel griplere dikkat etmemiz gerekir, belirtileri kovid-19 ile aynı. Daha önce birinci sınıf ve okul öncesiler için yüz yüze eğitim açmıştık. Yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2., 3., ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen şartlarda başlatıyoruz. Ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda da yüz yüze eğitime geçilecek. Özel eğitim okulları ile köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür. Diğer sınıflarla ilgili kararı önümüzdeki haftalarda vereceğiz” diye konuştu.

Uzaktan eğitim için öğrencilere 500 bin tablet verileceğini belirten Erdoğan, “Ülkemizin internet altyapısını da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkartmak için ayrı bir çalışmayı Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor. İlgili kuruluşlarla birlikte yürütmek suretiyle hızla mesafe almanın gayreti içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

MA