Hakkari Valiliği kendi yasağını tanımadı

Hakkari Valiliği, kentte ilan ettiği eylem ve etkinlik yasağına rağmen AKP’lilerin valilik binasına kadar yürüyüş gerçekleştirmesine izin verdi.

Fotoğraf: MA

Partilerinin İl ve Kadın Kolları kongreleri için bir araya gelen AKP’liler, PKK tarafından alıkonulan asker, polis ve istihbarat elemanı 13 kişinin Gare’de yaşamını yitirmesini protesto için yürüyüş düzenledi.

Yürüyüş nedeniyle kentin tüm sokakları polis bariyerleriyle kapatıldı. Cumhuriyet Caddesi’nden Valilik binasına kadar yapılan yürüyüşe, çevre il ve ilçelerden çok sayıda AKP üyesi ve korucu katıldı.

Hakkari Valiliği, “Devletin ve Milletin bölünmez bütünlüğü, millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, Korona Virüs (COVİD-19) salgınının yayılmasının önlenmesi, genel sağlığın korunması, meydana gelebilecek olası provokasyonların ve yaşanması muhtemel toplumsal olayların önlenmesi” amacıyla yasak kararı almıştı.

Karar kapsamında, meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda her türlü eylem yasaklanmıştı. Yasağa rağmen AKP’lilerin yürüyüş yapması dikkat çekti.

Kaynak: MA