HayKonfed’den İYİ Partiye ziyaret

HABER MERKEZİ – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) Yöneticilerini ve Temsilcilerini Genel Merkez’de kabul etti.

HayKonfed Yöneticileriyle birlikte, Anadolu, Ege, Marmara ve Akdeniz Hayvan Hakları Federasyonları yöneticileri ile Üniversiteler Platformu Temsilcileri de ziyarette yer aldı. Ziyarette, Akşener’in hayvan hakları ile ilgili şimdiye kadar yapmış olduğu konuşmalar ve görüntülerin yer aldığı video gösterildi. Ardından Belediyelerin Hayvan Barınaklarında yaşanan vahşete dikkat çeken ve hayvanların yaşadığı sorunların anlatıldığı bir sunum yapıldı.

2004 yılında çıkan Hayvanların Kısırlaştırılması Yasası’nın belediyeler tarafından uygulamada sorunlar yaşandığının belirtildiği ziyarette, kanunun Ceza Kanuna çekilerek, belediyeler üzerinde idari yaptırım olması konusunda Akşener’den destek istendi. Haykonfed Yöneticileri, Akşener ve İYİ Partililere bu konudaki özverilerinden dolayı teşekkür etti.

Hayvan hakları konusunda özel bir hassasiyeti olduğunu ve bu konuyla ilgili çalışmaları yoğun bir şekilde takip ettiğini belirten Akşener, “İşin duygusal kısmı ayrı bir boyutta ancak kurumsal bir çözüm için meclise beraber bir araştırma önergesi verilebilir. Çünkü araştırma önergesi konunun kamuya mal olmasını sağlıyor. Bu konuyu yakından takip eder arkadaşlarımız. Ben bunun içinden geldiğim için neler çektiğinizi biliyorum” dedi. Ziyaretin ardından günün anısına Akşener’e köpekten bir biblo hediye edildi.