HDP kayyımlara karşı tutumunu yarın açıklayacak

HABER MERKEZİ – HDP Genel Merkezi, belediyelerine yönelik kayyım politikasına ilişkin yarın Ankara’da yapılacak geniş kapsamlı toplantı sonrası deklarasyon ve tutum belgesini açıklayacak.

HDP Genel Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: “Partimizin demokratik halk iradesine karşı iktidar tarafından 2016’da başlatılan, 31 Mart’tan sonra da yaygınlaştırılarak süreklileştirmeye çalışılan Kayyım Darbesine ilişkin tutumunu belirlemek için yetkili kurullarıyla başlattığı istişare ve değerlendirme toplantıları devam ediyor. Partimizin yetkili kurullarının yanı sıra demokrasi mücadelesindeki paydaşları, dostları ve esas olarak halkımız ve seçmenimizle Kayyım Darbesine karşı yürüttüğü değerlendirmelerden ortaya çıkan sonuç, yarın Ankara’da yapılacak olan geniş katılımlı bir toplantı ile deklare edilecektir.” denildi.

Açıklamada, deklarasyon ve tutum belgesinin açıklanacağı toplantıya HDP Eş Genel Başkanları, PM ve MYK üyeleri, Kadın ve Gençlik Meclisi üyeleri, görevden alınan ve görevde olan belediye eş başkanları, belediye il meclis üyeleri, milletvekillerinin katılacağı duyuruldu.