HDP’ye yönelik saldırıya Kılıçdaroğlu ve Babacan’dan kınama

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, HDP İzmir il binasına yapılan saldırıyı lanetleyerek, “Bu senaryoyu daha önce yaşadık, bu kez halkımız yutmaz. Kimse bu provokasyonlardan medet ummasın!” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan da, saldırıyı kınayarak şiddet iklimini önlemede hükümetin sorumluluğuna dikkati çekti.

HDP İzmir il binasına yönelik saldırıya karşı tepkiler sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından HDP İzmir il binasına yapılan saldırıyı lanetledi. Kılıçdaroğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Bu senaryoyu daha önce yaşadık, bu kez halkımız yutmaz. Uyarıyorum, kimse bu provokasyonlardan medet ummasın! Bakalım bu olaylar ileride hangi videonun konusu olacak. Göreceğiz hep birlikte. “

Kılıçdaroğlu, HDP Genel Merkezini etiketleyerek, “@HDPgenelmerkezi camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da, yaptığı paylaşımda saldırıyı kınayarak, “Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyorum.” dedi. Babacan, “Mevcut siyasal şiddet iklimini önlemek, siyasi partilerin ve siyasetçilerin güvenliğini sağlamak hükûmetin sorumluluğundadır.” ifadelerini kullandı.

Yeni1Mecra