İsrail’in Gazze’ye saldırılarında yaşamını yitirenlerin sayısı 63’ü çocuk 220’ye yükseldi

İsrail ordusu, 2 milyondan fazla kişinin yaşadığı Gazze Şeridi’ni hava ve karadan vurmaya devam ediyor.

İsrail’in, Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısı 63’ü çocuk olmak üzere 220’ye, yaralı sayısı da 1509’ye çıktı.

İsrail güçlerinin Batı Şeria’daki gösterilere müdahalesinde yaşamını yitirenlerin sayısı 4’e yükseldi

Akşam saatlerinde İsrail ordusunun Gazze’nin güneyindeki Han Yunus ve Refah bölgelerine yoğun saldırı düzenlediği aktarıldı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’nin güneyine düzenlediği saldırıda 1 kişinin daha yaşamını yitirdiği, 7 kişinin yaralandığı belirtildi.

İsrail savaş uçakları son olarak Gazze’nin orta kesiminde 1 ve doğusunda da bir eve hava saldırısı düzenledi, saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığı konusunda henüz bir bilgi yok.

Bakanlıktan daha önce yapılan yazılı açıklamada, İsrail saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 217’ye yükseldiği belirtilmişti.

Hayatını kaybedenler arasında 63 çocuğun bulunduğu, yaralı sayısının ise 1500’e ulaştığı ifade edilmişti.

Kassam Tugayları, İsrail’in 6 askeri hava üssünü hedef aldıklarını duyurdu

Filistinli direniş grupları saldırılara karşılık Gazze’den İsrail tarafına roket atmaya devam ediyor.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’in güneyindeki 6 askeri hava üssüne roket atışlarında bulunduklarını açıkladı.

Kassam Tugayları’ndan yapılan yazılı açıklamada, Gazze Şeridi’ne düzenlenen hava saldırılarına karşılık İsrail’in güneyindeki Hatzor, Hatzerim, Nevatim, Tel Nof, Palmachim ve Ramon hava üslerine roket atışları yapıldığı belirtildi.

Öte yandan İsrail ordusu da ülkenin güneyindeki Aşdod kentinde ve ülkenin orta kesimlerindeki bazı beldelerde siren seslerinin çalmaya başladığını duyurdu.

Yediot Aharonot gazetesinin haberine göre, roket saldırılarının ölüm, yaralanma veya maddi kayba neden olup olmadığına ilişkin bir bilgi gelmedi.

Gerginliğin başladığı günden bu yana roket atışları nedeniyle İsrail’de 12 kişi yaşamını yitirmişti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 2 kişi daha yaşamını yitirdi

İsrail savaş uçakları Gazze’nin merkezinde bulunan “Saraya” kavşağı yakınlarındaki apartman dairesine füze ile saldırı düzenledi. Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, saldırıda 2 Filistinli hayatını kaybetti, 2 Filistinli yaralandı.

İsrail’in Refah ve Han Yunus’taki saldırıları

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah ve Han Yunus kentlerinde şiddetli saldırılar düzenledi.

Saldırılarda Refah kentinde bir hayır kurumunun merkezinin bulunduğu bina füzelerle hedef alındı.

Hava saldırılarında altyapıyı ve Filistinlilere ait arazileri de hedef alan İsrail güçleri, denizden de Han Yunus kentine saldırı düzenledi.

İsrail güçlerinin Beyt Hanun’da gerçekleştirdiği saldırılarda da bir ev hasar gördü.

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin batısındaki Eş-Şati Mülteci Kampı’nda boş bir araziyi ve Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya beldesinde direniş gruplarına ait bir mevziyi bombaladı.

AA / GAZZE