‘Kabineyi muhalefete hakaret etmek için topluyor’

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, yaptığı yazılı açıklama ile Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası yaptığı konuşmaya tepki gösterdi.

Engin Altay

“Erdoğan kabinesini ülke sorunlarını konuşmak için değil, muhalefete saldırabilmek için toplar hale geldi. Millete sesleniş konuşmalarının büyük bölümünde millet yok, sadece muhalefet var. Ürettikleri algılar üzerinden toplumu kutuplaştırma virüsü ile enfekte etmeye devam ediyor” dedi.

Altay şöyle konuştu:

-“Millete sesleniş konuşmalarında millet yok. Bol bol hamaset ve muhalefete saldırı var.”

– “Cumhurbaşkanlığı sayfasına baktım. Kabine toplantıları sonrasında yapılan 14 açıklamanın 13’ünde Erdoğan başta CHP olmak üzere muhalefete aleni hakaret ediyor.”

-“Erdoğan, ettiği tarafsızlık yeminine rağmen, devletin ve milletin sorunlarının konuşulması gereken kabine toplantılarından sonra muhalefete saldırıyor.”

Muhalefete hakaret için kabine topluyor

-“Erdoğan kabinesini milletin sorunlarını konuşmak ve çözüm bulmak için değil, sanki muhalefet için topluyor.”

-“Erdoğan’ın millete seslenişinde ‘entübe odasındayız’ diye feryat eden esnaf yok. Ayda Bin 170 TL’ye mahkum edilen işçiler yok. İcralık olan çiftçiler yok.”

-“Covid 19’a yakalandığı için bir de üzerine maaşı kesilen hekimler yok. İşsiz gezen milyonlar yok. Konuşmada millet yok, sadece muhalefete saldırı var.”