Kent Emekçileri Dayanışması’ndan belirlenen asgari ücrete karşı eylem

Kent Emekçileri Dayanışması (KED), dün asgari ücretin 2 bin 825 TL olarak açıklanmasını protesto etmek için İstanbul’un 10 merkezinde halka bildiri dağıttı.

Kent Emekçileri Dayanışması, 2 bin 825 lira olarak belirlenen asgari ücreti protesto etmek için İstanbul’da 10 merkezde bildiri dağıtımı yaptı.

KED, asgari ücretin 2 bin 825 TL Kolarak açıklamasından sonra bir bildiri yayımladı. Yayımlanan bildiri bugün Kadıköy, Beşiktaş, Ataşehir, Bakırköy, Avcılar, Çekmeköy, Beykoz, Kartal, Maltepe ve Gazi Mahallesi’nde metro çıkışlarında, metrobüs duraklarında ve meydanlarda dağıtıldı.

‘Bu yıl da bizi açlığa mahkum etmeye karar verdiler’

 “Hayasızca bizi açlığa mahkum etmeye karar verdiler yine!” başlıklı bildiride “Patron ve hükümet temsilcileri, işçi temsilcilerinin itirazına rağmen bu yıl da bizi açlığa mahkûm etmeye karar verdiler” dedi.

KED’in bildirisinde şu ifadeler yer aldı: “Yaşarken bizi açlığa, ölürken çaresizliğe mahkûm eden bu düzenin bize beş kuruşluk faydası yok. Kuşkunuz olmasın bundan. İşte bu yüzden bu düzeni değiştirmek istiyoruz. İşte bunun için mücadele ediyoruz! Örgütlenerek güçleneceğiz, birleşerek kazanacağız!”

Yeni1Mecra