Kilyos açıklarında ve Çanakkale Boğazı’nda kaza

İstanbul Kilyos açıklarında tankerle balıkçı gemisinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada gemideki 3 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Çanakkale Boğazı’nda ise teknenin feribota çarpması sonucu meydana gelen kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

HABER MERKEZİ – İstanbul Kilyos açıklarında tankerle balıkçı gemisi çarpıştı. Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, saat 06.30’da İstanbul Boğazı’nın kuzeybatısı 5 mil mesafesinde Rusya’dan İzmir’e giden bir tanker ile trol teknesinin çarpıştığı belirtildi.

Açıklamada, kazada teknenin battığı, 3 kişinin bölgede bulunan balıkçılar tarafından kurtarıldığının bildirilmesi üzerine olay yerine sahil güvenlik botu ve bir sahil güvenlik helikopterinin görevlendirildiği belirtildi. Kayıp olduğu belirtilen 3 kişinin bulunması amacıyla Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait botun da kurtarma faaliyetlerine devam ettiği kaydedildi.

‘Çanakkale Boğazı’nda tekne feribota çarptı

Teknenin çarptığı feribot – AA

Öte yandan Çanakkale Boğazı’nda, “Kestanelik” isimli 26 metre uzunluğundaki balıkçı teknesi feribota çarptı. Sabah saatlerinden meydana gelen kazada, tekne Çardak-Gelibolu seferini yapan feribota sol arka bölümünden çarptı.

Kazada, ölen ya da yaralanan olmadı. Ancak kaza nedeniyle feribottan denize mazot sızmasının fark edilmesi üzerine iskeleye yanaştırılan feribottaki araç ve yolcular tahliye edildi. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait hızlı tahlisiye botu tarafından geminin etrafındaki sızıntının yayılmaması için önlem alındı.