Koronavirüs’ten dolayı bir günde 3 doktor yaşamını yitirdi

Bugün koronavirüs’ten 3 doktor yaşamını yitirdi. Türk Tabipleri Birliği (TTB) bir günde 3 doktorun hayatını kaybettiğini bildirdi.

3 Doktor koronavirüs’ten hayatını kaybetti

Türk Tabipleri Birliği (TTB) resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada 3 doktorun koronavirüs’ten yaşamını yitirdiğini söyledi.

İstanbul Bahçelievler MedicalPark Hastanesinin Başhekim yardımcısı Engin Türkmen (50), yoğun bakımda tedavi görürken yaşamını yitirdi.

Hayatını kaybeden bir diğer doktor ise Sakarya’nın Akyazı ilçesinde çalışan doktor Hasan Tepeçınar’dı. Doktorun, Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında patlamada hayatını kaybeden Sebahattin Tepeçınar’ın ağabeyi olduğu öğrenildi.

Eskişehir’deki Acıbadem Hastanesi’nde diş hekimi olarak çalışan Burhan Yürütücü de Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14 Ekim itibariyle 107 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini, 40 binden fazla çalışanın da virüse yakalandığını açıklamıştı.

Hayatını kaybeden sağlık çalışanları artıyor

Doktorlarla beraber hayatını kaybeden sağlık çalışanları da dikkat çekiyor. Yakın zamanda yaşamını yitiren sağlık çalışanları TTB tarafından bildirilmişti.

​TTB’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Antalya Elmalı Devlet Hastanesi çalışanı Mehmet Kızıltaç’ı Covid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı dileriz. Yönetemiyorsunuz, eksiliyoruz, ölüyoruz” ifadesini kullandı.

Türk Tabipler Birliği (TTB) resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde otomasyon görevlisi olarak çalışan Ferhat GENCER’i COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı dileriz.’ dedi.

Haber Merkezi