Muhittin Böcek 42 gündür yoğun bakımda, durumu stabil

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek koronavirüs sebebiyle 42 gündür yoğun bakımda. Böcek’in sağlık durumunun stabil olduğu öğrenildi.

Muhittin Böcek

Akdeniz Üniversitesi Başhekimliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Böcek’in koronavirüs takip ve tedavisinin devam ettiği, yoğun bakımdaki durumunun da stabil olduğu belirtildi.

Verilen mekanik desteklerin aşamalı olarak azaltılmaya çalışıldığı vurgulanan açıklamada, “Son 24 saat içerisinde bulguları stabil olup, olumlu gelişmeler olmakla birlikte durumu kritikliğini korumaktadır.” ifadesine yer verildi.

42 gündür yoğun bakımda

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos’ta yaptığı paylaşımla koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

Hastanede koronavirüs takibi yapılan Böcek, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül’de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki koronavirüs etkisiyle rahatsızlık beliren ve solunum kaslarında sorun oluşan Böcek’e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

AA