Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ nöbeti 126. gününde

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattığı “adalet” nöbeti 126. gününde.

Yeni dosya savcısıyla görüşme taleplerinin reddedildiğini belirten Ferit Şenyaşar, “Bir kez daha hayal kırıklığına uğradık.” dedi.

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi sürüyor. Sabahın erken saatlerinde Şanlıurfa Adalet Sarayı önüne gelen Emine Şenyaşar ile Ferit Şenyaşar, “adalet” nöbetine 126. gününde de devam ediyor.

‘Yeni atanan savcı görüşme talebimizi reddetti’

Yeni atanan dosya savcısı ile görüşme taleplerinin reddedildiğini duyuran Ferit Şenyaşar, “Bir kez daha hayal kırıklığına uğradık. Biz adliye önündeyiz ve mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Vicdanlı, yetkili ve insanlara sesleniyoruz. Ortada bir katliam var ve bu katliam devletin bir kurumunda yapılmıştır. Failler belli ve dışardadır. Adalet istiyoruz.” dedi. 

Ailenin sosyal medya hesabı Twitterdan ise şu paylaşımda bulunuldu: “Suruç Devlet Hastanesi’nde ailece katliama uğrayan biziz.. Adalet için bedel ödeyen yine biziz.. Bedel ödemeyene, bedava adalet yok !” 

Kaynak: MA