Trump’tan Hilal Kaplan’a: Haber yaptığınıza emin misiniz?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile gerçekleştirdiği görüşme ardından yapılan ortak basın açıklamasında Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan ile Trump arasında ‘gazetecilik’ diyaloğu yaşandı. Trump, Kaplan’a ‘Haber yaptığınıza emin misiniz?’ diye sordu.

Beyaz Saray’da Erdoğan ile Trump arasında gerçekleşen görüşmelerin ardından ikili kameraların karşısına geçerek ortak basın toplantısı düzenledi.

ABD Başkanı Donald Trump ikinci soruyu soracak gazeteciyi Erdoğan’ın seçmesini istedi ve Erdoğan’ın Hilal Kaplan’ı seçmesi üzerine de Trump “Sadece dost canlısı gazeteciler lütfen, onlardan çok fazla yok zaten” dedi.

Kaplan sorusunda Trump’a, “Barack Obama’nın hatalı dış politikasının üstesinden gelmek gibi bir yükü olduğunu, bu hatalardan birinin YPG olduğunu” söyledi ve Erdoğan’la görüşmesinin ardından halen DSG Komutanı Mazlum Kobani’ye Beyaz Saray davetinin geçerli olup olmadığını sordu.

Kaplan’ın sorusu üzerine Kobani ile iyi görüşmeler gerçekleştiridiğini ifade eden Trump, Erdoğan ile de iyi çalıştıklarını söyledi.

Trump ayrıca Kaplan’ın Erdoğan’a da soru sormasını istedi ve bu sırada ‘Haber yaptığınıza emin misiniz? O soruyla Türkiye’ye çalışmıyor musunuz?’ diye sordu. (HABER MERKEZİ)