Van’da ‘eylem ve etkinlik yasağı’ yeniden uzatıldı

Van Valiliği, 21 Kasım’da 4’üncü yıla girecek olan “eylem ve etkinlik yasağı”nı 15 gün süreyle yeniden uzattığını açıkladı. 

Fotoğraf: MA

Van’da 21 Kasım 2016 tarihinde ilan edilen “eylem ve etkinlik yasağı” 4’üncü yılına girecek. Van Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, kentte yasak kararının 15 gün süreyle yeniden uzatıldığını belirtti. Açıklamada, 20 Kasım’dan itibaren geçerli olacak olan yasak kararının, 4 Aralık’a kadar devam edeceği belirtildi.

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, eylem ve etkinlik yasağına, saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşların can ve mal güvenliklerini sağlamak, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel sağlığın korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi ve koronavirüs salgını gerekçeleri gösterildi.

Açıklamada, karar kapsamında, basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması/açılması, imza kampanyası, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılmasının ise “mülki idare amirinin iznine bağlanmıştır” denildi.

Kaynak: MA