CHP’nin 37. Olağan Kurultayında Genel Başkanlık için 4 isim yarışacak

CHP’nin 37’inci Olağan Kurultayı hafta sonu gerçekleştirilecek.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yeniden aday olduğu kurultayda, genel başkanlık için 3 isim daha adaylığını açıkladı.

CHP’nin hafta sonu Ankara’da gerçekleştireceği 37’inci Olağan Kurultayı hazırlıkları son aşamasına geldi. 28-29 Mart’ta yapılması beklenen ancak yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelenerek 25-26 Temmuz tarihlerine gerçekleştirilecek olan kurultayda, genel başkan, PM üyeleri ve Yüksek Disiplin Kurulu için seçim yapılacak.

Bin 376 delegenin katılmasının beklendiği kurultayda, PM seçimleri çarşaf liste ile gerçekleştirilecek. Öte yandan PM ve Yüksek Disiplin Kurulu başvuruları CHP’nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Kurultayı izlemek için 500 aşkın basın mensubunun akreditasyon başvurusu yaptığı öğenildi.

4 aday yarışacak

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden aday olduğu kurultayda, Prof. Dr. Tolga Yarman, eski Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ve PM üyesi İlhan Cihaner de adaylığını açıkladı.

Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın istifasından sonra 2010’da düzenlenen 33’üncü Olağan Kurultayda genel başkan olmuştu. 2014’te yapılan 18’inci Olağanüstü Kurultay’da ve 2018’deki 36’ıncı Olağan Kurultay’da Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile yarışan Kılıçdaroğlu, yeniden genel başkanlığa seçilmişti.