‘Emine Erdoğan’a hakaret’ iddiasıyla yargılanan İmrek beraat etti

“Parıl parıl parlıyordu Hermes çanta” başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan yazar Ender İmrek beraat etti. 

Evrensel Gazetesi Yazarı Ender İmrek

Evrensel Gazetesi Yazarı Ender İmrek’in geçen yıl 29 Haziran’da yayımlanan “Parıl parıl parlıyordu Hermes çanta” başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi “Emine Erdoğan’a hakaret ettiği” iddiasıyla yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 2’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen 3’üncü duruşmaya tutuksuz yargılanan İmrek ve avukatları hazır bulundu.

‘Çanta meselesine bir izahat getirilmek istendi’

Duruşma kimlik tespiti ile başladı. Daha sonra söz alan İmrek, önceki beyanlarını tekrar ederek, Fransa ile ilişkilerin gerilmesinden sonra çanta meselesinin yeniden gündeme geldiğini söyledi. Bazı gazetecilerin çantanın orijinal olmadığı yönünde yazılar yazdığını hatırlatan İmrek, çanta meselesine yazılıp çizilenlere bakılırsa bir izahat getirilmek istendiğini ifade etti. Yazdığı yazıda bir suç unsuru olmadığını belirten İmrek, bu nedenle beraat talebinde bulundu.

İmrek hakkında beraat kararı verildi

İmrek’in avukatı Yıldız İmrek de, böyle bir davanın hiç açılmaması gerektiğini söyledi. İddianamede isnat edilen hakaret suçunun oluşmadığını belirten İmrek, müvekkili hakkında beraat talebinde bulundu.

Mahkeme, hakaret suçunun unsurların oluşmadığı gerekçesiyle İmrek hakkında beraat kararı verdi.

MA – İSTANBUL