İki cenazenin karıştığı definden sonra ortaya çıktı

Almanya’da vefat ettikten sonra önceki gün Trabzon’da defnedilen kişinin cenazesi, Türkiye’ye gönderilirken diğer bir kişinin cenazesi ile karıştırıldığı anlaşıldı.

Almanya’da safra kesesi ameliyatı olduktan sonra geçirdiği enfeksiyon sonucu hayatını kaybeden Elazığlı Mehmet Zeki Yıldırım (63) ile yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) hayatını kaybeden Trabzonlu Mustafa Özdemir’in (70) cenazeleri Türkiye’ye gönderilirken karıştırıldı.

Yanlışlıkla Trabzon’a gönderilen Yıldırım’ın cenazesi yine Almanya’da hayatını kaybeden Özdemir’in yakınları tarafından önceki gün Akçaabat ilçesine bağlı Akçaköy Mahallesi’ndeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Yıldırım’ın yakınları yanlışlığı tespit etti

Trabzon nüfusuna kayıtlı Mustafa Özdemir’in cenazesi ise yanlışlıkla gönderildiği Elazığ’da definden önce tabutu açan Yıldırım’ın yakınları, gönderilen cenazenin kendi yakınlarına ait olmadığını tespit ederek iletişime geçtikleri cenaze firmasından cenazelerinin bulunmasını istedi.

Trabzon’da defnedilen Yıldırım’ın cenazesi mezardan çıkarıldı

Cenazelerin karıştırıldığının anlaşılması üzerine yanlışlıkla Trabzon’da defnedilen Yıldırım’ın cenazesi mezardan çıkarılarak Elazığ’ın Kovancılar ilçesine bağlı Yukarı Demirci köyüne gönderildi. Cenaze köy mezarlığında defnedildi.

Elazığ’dan Trabzon’a gönderilen Özdemir’in cenazesi ise koronavirüs tedbirleri kapsamında Akçaköy Mahallesi’nde toprağa verildi. 

‘Bu durum bizi ayrıca üzdü’

Elazığ’da defnedilen Yıldırım’ın dayısı Mehmet Emin Adıgüzel, yakınlarını kaybetmenin acısını yaşarken karşılaştıkları bu durumun kendilerini ayrıca üzdüğünü, cenaze işleriyle ilgili firmaların bu gibi durumlarda daha da dikkatli olmaları gerektiğini dile getirdi.

Kaynak: AA