Ragıp C. ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ten tutuklandı

İstanbul’da boşanmak istediği için Nurtaç C.’yi silahla yaralayan Ragıp C. ”kasten öldürmeye teşebbüs etmek” suçundan tutuklandı.

Nurtaç C.’nin vurulduktan sonra “kanıyla” kendisini vuranın Ragıp C. olduğunu yazdığı mesajı dün ortaya çıkmıştı.

Ragıp C. ‘Kasten öldürmeye teşebbüs etmekten’ tutuklandı Fotoğraf: AA

İstanbul Zeytinburnu’nda kendisinden boşanmak isteyen Nurtaç C’yi (49) 4 Haziran’da silahla yaralayan Ragıp C. (46) emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi. Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Cumhuriyet savcısına ifade veren Ragıp C, “Silahı aldıktan sonra eşime ‘Gitmeyeceksin, burada kalacaksın.’ dedim ve kontrolümü kaybederek, bacaklarına doğru ateş ettim. Eşimin bacaklarından başka herhangi bir vücut bölgesine ateş etmeye çalışmadım. Olayın şoku ile kaç el ateş ettiğimi bilmiyorum.” dedi.

Olayın ardından kaçtığını belirten Ragıp C. olayda kullandığı silahı ise iş yerini korumak amacıyla aldığını iddia etti. Savcılık ifadesinin ardından tutuklanması istemiyle Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Ragıp C., “kasten öldürmeye teşebbüs etmek” suçundan tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderildi.

Kanıyla failin adını yazmıştı

İstanbul Zeytinburnu’nda 4 Haziran günü Ragıp C., Nurtaç C.yi aralarında çıkan tartışma sırasında silahla yaraladıktan sonra olay yerinden kaçmıştı. Bacaklarından yaralanan kadın, kanıyla yere “Annem babam hakkınızı helal edin. Üzülmeyin. Beni Ragıp vurdu. Kurtuldum.” yazmıştı. Nurtaç C, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Korktuğu için hiç şikayette bulunmadığını belirten Nurtaç C., Ragıp C. için “Öldürmekten vazgeçmeyecek” demişti.

4 Haziran’da yaşanan olaydan sonra kaçan Ragıp C.’ye ilişkin açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Ragıp C.’nin dün gözaltına alındığını açıklamıştı.