Selin ardından oluşan manzara hasarın boyutlarını gözler önüne serdi

Bursa’nın Kestel ilçesinde sağanak sonrası meydana gelen selin ardında bıraktığı manzara hasarın boyutunu gözler önüne serdi.

Bursa’nın Kestel ilçesinde dün akşama doğru kuvvetli sağanak ve dolunun yol açtığı selden en fazla etkilenen yerlerden biri de Dudaklı Mahallesi oldu. Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Yaklaşık 550 kişinin yaşadığı 130 haneli mahallede çok fazla ev selden zarar gördü, 50’ye yakın traktör ve otomobil sular altında kaldı. Yüzlerce dönüm sebze ve meyve bahçesi de zarar gördü.

‘Mahallenin içine dağdan kaya parçaları sürüklendi’

Mahalle sakinlerinden Ayhan Aslan, yağışın kısa sürede sele dönüştüğünü, mahallenin içine dağdan kaya parçalarının sürüklendiğini söyledi. Sele evde yakalanan engelli genç kızın hayatını kaybettiğini hatırlatan Aslan, şöyle konuştu:

“Yaşanan afet dolayısıyla çok üzgünüz. 49 yaşındayım, babam da 80 yaşında; ilk defa böyle şey görüyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yağış mahallemizi mahvetti. Evlerimiz sular altında kaldı. Bahçelerimizdeki hasarı göremedik bile. Mahallenin yüzde 80’inde hasar olduğunu tahmin ediyoruz.”

İsmail Sadıç da daha önce böyle bir yağış ve sel görmediklerini vurguladı. Mahallelerinde çok fazla hasar olduğunu anlatan Sadıç, “Benim evim zarar görmedi ancak evleri sular altında kalan birçok yakınımız var.” diye konuştu.

Hasar tespit çalışmalarının başladığının belirtildiği mahallede, selin ardından ortaya çıkan manzara hasarın boyutunu gözler önüne serdi. Hasar AA fotoğraf muhabiri Sergen Sezgin’in objektiflerine bu şekilde yansıdı.