AKP Kocaeli İl Kongresine katılan Erdoğan ‘eski parayla 38 katrilyon, yenisiyle 18 trilyon’ dedi, kongrede bir sandalyeye de DEVA partisi bayrağı asıldı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’de partisinin il kongresinde konuştu.

Kafa karıştıran sözler

Halk TV web sitesinde yer alan haberde, Erdoğan Kocaeli’ye AKP döneminde yapılan yatırımlardan bahsederken kafa karışıklığı yaratan da bir söz sarf etti. Sözlerine “Bakın burası çok önemli” diye başlayan Erdoğan, “Kocaeli’ne son 18 yılda eski rakamla 30 katrilyon, bugünkü rakamla 18 milyar tutarında yatırım yaptık” ifadelerini kullandı.

Eski parayla 30 katrilyon bugünkü parayla 18 değil, 30 milyar lira ediyor. Konuşmasında bu ifadeyi düzeltmeyince Kocaeli’ne yapılan yatırımın 18 mi yoksa 30 milyar mı olduğu sorusu da yanıtsız kaldı.

AKP kongresinde DEVA bayrağı

Kongre öncesi salonda ‘bayrak’ krizi yaşandı. AKP Kocaeli İl Teşkilatı, kongre hazırlığı esnasında davetlilerin oturduğu sandalyelere parti bayrakları asmak istedi.

Ancak bir sandalyeye Ali Babacan’ın Genel Başkanı olduğu DEVA Partisi’nin bayrağı asıldı. Hatayı fark eden yetkililer duruma ivedilikle müdahale etti ve bayrağı kaldırdı. Yapılan açıklamada sorumlu olarak bayrağı üreten ve dağıtan firma gösterildi.