Demirtaş’tan işten atılan Saldanlı’ya mesaj

Eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, kendisinin hesabını takip ettiği için işten atıldığını belirten Ercan Saldanli için destek mesajı gönderdi.

İstanbul’da özel bir şirkette satış danışmanı olarak işe başlayan Ercan Saldanli, ilk iş gününde sosyal medya hesabından eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı takip ettiği için işine son verildiğini belirtmişti.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş, olaydan avukatları aracılığıyla haberdar oldu. Demirtaş’ın Saldanli için gönderdiği destek mesajı ise twitter hesabından Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan söz konusu haber alıntılanarak paylaşıldı.

Demirtaş mesajında, “Sıkma canını güzel kardeşim. Bütün bu haksızlıklar bir gün biter. Kimileri için geriye sadece utanç kalır. Hem bak, artık ben de seni takip ediyorum. İş bulman için de yardımcı olacağım.” ifadelerini kullandı.

‘Demirtaş’ı takip ettiğim için işten çıkarıldım’

Ercan Saldanli

Ercan Saldanli Mezopotamya Haber Ajansı’na konuşmuş İstanbul’da özel bir şirkette satış danışmanı olarak işe başladığını aynı gün işten çıkarıldığını anlatmıştı. Sardanli, işten çıkarılma gerekçesi için aradığı yetkilinin kendisine şu yanıtı verdiğini aktarmıştı:

“Ercan bey, sosyal medya hesaplarınıza baktığımızda savunduğunuz kişilerle ilgi şu anda bir yasal süreç işlemektedir. Bu sebeple şu anki devlet politikalarına ya da devletin yargılamada olduğu bir konuda bu kadar afişe sosyal medyanız uygunsuz görüldü.”

Yetkilinin mesajının devamında, “İnşallah başka bir zaman diliminde birlikte çalışmak nasip olur. Olur da koşullar değişirse, tekrardan sizinle çalışmak isteriz” dediğini de aktaran Saldanli, sosyal medyada Demirtaş’ı takip etti için işten çıkarıldığını söylemişti.