İYİ Parti ‘Yerel Yönetimler Çalıştayı’ düzenledi

HABER MERKEZİ – Partisinin düzenlediği ‘Yerel Yönetimler Çalıştayı’nda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerine seslenerek “Hiçbir belediye başkanının zenginleşmesine, yakınlarının zenginleşmesine, vatandaşına verdiği sözleri yerine getirmemesine göz yummayacaksınız” dedi.

İYİ Parti ‘Güçle Türkiye Buluşmaları’ kapsamında Antalya’da ‘Yerel Yönetimler Çalıştayı’ düzenledi. Antalya Akka Antedon Otel’de gerçekleştirilen Çalıştaya, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile İYİ Partili belde belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda partili katıldı.

Partililerin yoğun ilgisiyle karşılanan Akşener, İl Başkanlarına daha önceden “Kale Komutanları” dediklerini hatırlatarak, “23 İlden gelen Yerel Yönetimlerden sorumlu Kale Komutanlarımızla birlikte kısa zamanda çok şey yaptık. İyi ki İYİ Parti’yi kurmuşuz” dedi. Son günlerde gündemde olan parlamenter sistem tartışmalarına değinen Akşener, 24 Haziran’dan beri iyileştirilmiş parlamenter sistem, güçlendirilmiş parlamenter demokrasiye dönme sözünden geri adım atmayan tek siyasi parti İYİ Parti olduğunu savundu. Türkiye’nin her bölgesinden hemen hemen her şehrinden bir belediye çıkarmış olduklarından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Akşener, “İYİ Parti 82 milyonun, bir üçüncü seçenek olarak gözünü çevireceği bir siyasi hareket oluşturdu. Şimdi ise büyüyor” diye konuştu.

‘Belediye başkanlarının zenginleşmesine göz yummayacağız’

Çalıştayda bulunan belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerine seslenerek tek bir isteği olduğunu söyleyen Meral Akşener, şunları kaydetti: “Hiçbir belediye başkanının zenginleşmesine, yakınlarının zenginleşmesine, vatandaşına verdiği sözleri yerine getirmemesine göz yummayacaksınız. Vatandaşımıza, milletimize verilmiş her sözün yerine getirildiğini görmek için onun takipçisi olacaksınız ve İYİ Belediyecilik anlayışı içerisinde ortaya koyduğumuz adalet, hakkaniyet, liyakat ve ortak akıl gibi konularda rüşvet, akraba kayırma gibi konularda toz zerresi kadar taviz vermeyeceksiniz. Bunu yapacağınıza olan inancım tamdır.”