Muş’ta karla mücadele nisanda da sürüyor

Muş’ta ekiplerin nisan ayında da kar ve tipi nedeniyle kapanan köy ve mezra yollarını açma çalışması devam ediyor.

Muş’ta Çavuştepe bölgesinde karla kapanan yolu açma açma çalışması

Muş’ta nisan ayında da karla mücadele devam ediyor. İl Özel İdaresi ekipleri, kent merkezine bağlı köy ile mezralarda yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, kar kalınlığının bazı bölgelerde 8 metreye kadar çıktığı Çavuştepe bölgesinde 3 iş makinesiyle zorlu karla mücadele mesaisi yapıyor.

‘2 gün içerisinde yolu ulaşıma açmış olacağız’

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar kalınlığının yer yer 7-8 metreye ulaştığı 2 bin 600 rakımlı Çavuştepe bölgesinde yol açma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi. Karla mücadele ettikleri bölgedeki köy ve mezraların açık alternatif yollarının da bulunduğunu belirten Yentür, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 13 günden bu yana çalışmalar devam ediyor. Yolu ulaşıma açmak için 7-8 metre yüksekliğindeki kar kütlelerini yoldan kaldırmaya çalışan ekiplerimiz zorlu bir çalışma yürütüyor. Buralar fırtına ve tipi nedeniyle karın birikmiş olduğu yerler. Geçidi en zor olan bölgedir. 2 gün içerisinde yolu ulaşıma açmış olacağız.”

İş makinesi operatörü Celal Tümer de zorlu karla mücadele çalışması yürüttüklerini belirterek, “3 iş makinesi ile 8 metre yükseklikteki kar kütlelerini yoldan atıyoruz.” dedi. Tümer, günde sadece 300-400 metre ilerleyebildiklerine vurgu yaptı.

AA – MUŞ